اینتل سریع‌ترین حافظه جامد جهان را ارائه کرد - سخت افزار - اخبار

اینتل سریع‌ترین حافظه جامد جهان را ارائه کرد

دسته : سخت افزار در تاريخ ۱۳۸۹/۱۲/۱۱ ۶:۱۸:۱۷ (1067 بار خوانده شده)
شرکت اینتل سریع‌ترین حافظه جامد(SSD) جهان را وارد بازار کرد و توضیح داد که این محصول برای رایانه‌های شخصی، شبکه‌های رایانه‌ای، علاقه‌مندان به بازی‌های رایانه‌ای و تولیدکنندگان تصاویر ویدیویی ساخته شده است

[img align=left width=300]http://systemgroup.net/image/journal/article?img_id=266161&t=1299044144593[/img]

این محصول در خانواده 510 Series حافظه‌های جامد اینتل به تولید رسیده و ضمن دارا بودن بخش SATA با سرعت 6 گیگابیت در ثانیه، می تواند با سرعت 500 مگابیت اطلاعات را ارسال و با سرعت 315 مگابایت در ثانیه اطلاعات را دریافت کند. سرعت ارسال و دریافت اطلاعات در این محصول نسبت به مدل قبلی حافظه جامد اینتل به ترتیب دو و سه برابر افزایش یافته است. بخش SATA در مدل قبلی حافظه جامد اینتل نیز سرعت 3 گیگابیت در ثانیه داشت.

محصول جدیدی که اینتل با عنوان پرسرعت‌ترین حافظه جامد جهان وارد بازار کرده است، 50 درصد نسبت به هارددیسک‌ها کارایی بیشتری دارد و به طور کلی سرعت اجرای برنامه‌ها را نیز افزایش می‌دهد.

«پیت هازِن» مدیر بازاریابی گروه حافظه‌های NAND در شرکت اینتل طی بیانیه‌ای گفت: «سرعت 6 گیگابیتی بخش SATA در حافظه‌های جامد جدید از سرعت هارددیسک‌های مخصوص بازی‌های رایانه‌ای که با توان 10 هزار دور در دقیقه فعالیت می‌کنند بیشتر نیست. اما در کل کارایی بیشتری از آن‌ها دارد».

خانواده محصولات 510 Series که مبتنی بر فناوری 34 نانومتری ساخته شده‌اند، با ظرفیت 250 گیگابایت به قیمت 584 دلار و با ظرفیت 120 گیگابایت به قیمت 284 دلار به فروش می‌رسند.

منبع: همکاران سیستم