نحوه‌ي ارسال فكس از تلفن همراه اعلام شد - اخبار - اخبار

نحوه‌ي ارسال فكس از تلفن همراه اعلام شد

دسته : اخبار در تاريخ ۱۳۹۰/۶/۱۲ ۵:۰۸:۲۵ (1344 بار خوانده شده)
يكي از سرويس‌هاي ويژه ارائه شده براي سيم‌کارت‌هاي دايمي همراه اول، سرويس فکس است كه با فعال‌سازي آن، امکان ارسال و دريافت فکس از طريق تلفن همراه براي مشترکين مهيا مي‌شود.
برای دیدن تصویر اصلی در صفحه جدید کلیک کنید.

(ايسنا)، جهت ارسال فکس به مشترکيني که سرويس فکس آن‌ها فعال شده، بايد از شماره فکس اختصاص يافته به مشترک استفاده شود و جهت بررسي فعال بودن سرويس، در صورت تماس با شماره فکس اختصاص يافته، برروي صفحه نمايشگر پيام «Fax call» را مشاهده مي‌كنيد.

فعال‌سازي سرويس فكس به صورت حضوري و غيرحضوري است كه در روش حضوري مالک يا وکيل قانوني مي‌توانند به يکي از دفاتر خدمات ارتباطي مراجعه و فرم مربوطه را تکميل و مدارک لازم (اصل و تصوير کارت ملي و آخرين قبض پرداختي، اصل وکالتنامه، در صورت مراجعه وکيل قانوني ) را ارائه كنند.

اما در روش غيرحضوري، مشترکين در صورتي که خدمات غيرحضوري تلفن همراه خود را فعال كرده‌اند، مي‌توانند با مراجعه به سايت همراه اول نسبت به فعال‌سازي سرويس فکس اقدام كنند و سپس سيستم يک شماره به فکس اختصاص مي‌دهد.

به گزارش ايسنا، پس از فعال سازي سرويس فکس، در صورتي که گوشي مشترک، اين سرويس را پشتيباني كند، مشترك مي تواند به يکي از2 روش زير ازسرويس فکس استقاده كند:

1) مشترکيني که گوشي تلفن همراهشان داراي منوي فکس است، مي‌توانند مستقيما فکس را ارسال يا دريافت كنند و درصورت لزوم از طريق اتصال گوشي به چاپگر، متن را روي صفحه چاپ کنند.

2) با قرار دادن سيم‌کارت در رايانه شخصي، (با نصب برنامه GSM Modem در رايانه شخصي) فکس را ارسال و دريافت كنند.
برچسب‌ها: رایانه   همراه اول   سیم کارت   فکس