چند قابلیت جدید اندروید 9.0 پای - اخبار - اخبار

چند قابلیت جدید اندروید 9.0 پای

دسته : اخبار در تاريخ ۱۳۹۷/۸/۱۳ ۶:۳۶:۵۸ (239 بار خوانده شده)
جدیدترین نسخه اندروید وارد بازار شد که پای نام دارد و بسیاری از کاربران را مجذوب خود نموده است. ترفندهای موجود در این سیستم عامل، دنیای اندروید را متحول خواهد کرد.برای دیدن تصویر اصلی در صفحه جدید کلیک کنید.

اندروید پای قابلیت‌های بسیار جالب و شگفت انگیزی دارد. کاربرانی که از این نوع از سیستم عامل استفاده می‌کند، بازخوردهای مثبت زیادی نسبت به این اپلیکیشن اظهار کرده‌اند.
پای در ماه‌های آتی مسیر خود را به سمت سایر برندها و گوشی‌های هوشمند خواهد گشود. در اینجا چند مورد از خصوصیات و ویژگی‌های این سیستم عامل بیان خواهد شد.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از میک یوز آف، اولین خصوصیت جدید و متفاوت این سیستم عامل، شیوه جدید جهت‌دهی است.
اندروید از نوار جهت‌دهی سه دکمه‌ای استفاده می‌کند که چندین سال است که در پایین صفحه نمایش قرار دارد. در پای، دکمه‌های برگشت، خانه و اخیر وجود دارد که حاکی از یک سیستم کاملا جدید است.

نوع باتری و روشنایی جدید، یکی دیگر از خصوصیات پای است. باتری پای، تطبیقی است و بر اساس قابلیت دوز در اندروید 6 مارشمالو کار می‌کند.

در این نوع سیستم، اپلیکیشن‌هایی که مورد استفاده قرار نمی‌گیرد وارد فاز خواب عمیق می‌شوند. باتری در ابتدا به طور کامل آموزش می‌بیند که چه نوع برنامه‌ای به چه روشی کار می‌کند و سپس خود را به شکلی تطبیق می‌دهد که شارژ کمتری مصرف شود.

روشنایی اندروید پای نیز به صورت خودکار تنظیم می‌شود و خود گوشی تشخیص می‌دهد که در هر اپلیکیشن و محیط به چه شکلی کار کند.
اقدام اپلیکیشن یکی از قابلیت‌های خیلی جالب است که کار پیش‌بینی را انجام می‌دهد به طور مثال وقتی هدفون را متصل می‌کنید، آخرین لیست پخش ظاهر می‌شود.

خصوصیات امنیتی موجود در اندروید 9.0 پای هم بهبود یافته است.
به‌روزرسانی‌های امنیتی پای شرایط بسیار بهتری نسبت به گزینه‌های قبلی دارد.
در پای، دسترسی گوشی به میکروفون، دوربین و تمامی حسگرها محدود شده است و این بدین معناست که حتی اگر مجوز دسترسی یک اپلیکیشن به میکروفون را بدهید، فقط در صورتی می‌تواند به آن دسترسی داشته باشد که به صورت فعال خودتان با میکروفون کار کنید.